Я ЛЮБЛЮ ТЕБЯ, ЗЕМЛЯ!
http://www.healplanet.net/cgi-bin/forum/YaBB.pl
Объявления и новости >> Экологические новости >> Украина
http://www.healplanet.net/cgi-bin/forum/YaBB.pl?num=1343819071

Сообщение написано Administrator в 01.08.2012 :: 14:04:31

Заголовок: Украина
Создано Administrator в 01.08.2012 :: 14:04:31
Що приховується за видобуванням сланцевого газу в Україні?

19 липня екологічна громадськість розкритикувала уряди США та України за приховування інформації стосовно планів розробки сланцевого газу в Україні.

«Хоча вже більше року проводиться оцінка впливу на довкілля планів щодо застосування методу гідравлічних розривів, жоден з двох урядів не оприлюднив цього документа для громадськості», - сказав професор Джон Бонайн, президент МБО «Екологія-Право-Людина» (ЕПЛ).

«Чи цей документ містить щось таке, про що вони не хочуть повідомляти громадськість? В США вважається протизаконним приховування результатів оцінки впливу на довкілля. Не зрозуміло чому в Україні діють інші стандарти стосовно американських дій», - додав професор Бонайн.

Агенція США з питань міжнародного розвитку оплатила послуги консультантів, які досліджували потенційні екологічні проблеми щодо видобутку сланцевого газу методом розривів у Карпатському та Дніпровсько-Донецькому басейнах. Підсумковий документ був завершений у травні, але деталі його залишаються під завісою таємничості й досі.

«Окрім відсутності прозорості у цьому питанні, застосування методу розривів для видобутку сланцевого газу матиме величезний вплив на Карпатський регіон і на Дніпровсько-Донецький басейн, і у нас відсутнє законодавство, яке б допомогло протистояти цьому впливу», - сказала виконавчий директор ЕПЛ Олена Кравченко.

«Минулого року були внесені зміни до ЗУ «Про угоди і розподіл продукції» (ЗУ «Про внесення змін до Закону України "Про угоди про розподіл продукції" щодо вдосконалення механізму укладення угод про розподіл продукції», від 17.11.2011 № 4053-VI ), який позбавив місцеву владу та місцеві спільноти права брати участь у процесі затвердження земельних ділянок для проведення розвідки сланцевого газу. Важко зрозуміти чому принцип верховенства права не діє для певних видів промисловості», - додала Олена Кравченко.

«На думку Всеукраїнської екологічної ліги видобування сланцевого газу та газів щільних порід неминуче руйнує природне середовище. В результаті цієї діяльності знищуються родючі ґрунти, забирається з водних об’єктів великий об’єм води, яка потім у забрудненому стані повертається на поверхню і непридатна для подальшого використання. Технологія гідророзриву, яка використовується при видобуванні цих газів, загрожує ґрунтовим і підземним водам. Ніякі економічні вигоди не можуть виправдати подальшу руйнацію природного середовища в Україні – зазначає Тетяна Тимочко, голова ВЕЛ. - Всеукраїнська екологічна ліга вимагає від Уряду проведення серйозних фахових дискусій за участю незалежних від корпорацій експертів, представників екологічної громадськості та місцевих громад. »

«Якщо при видобутку сланцевого газу неможливі негативні екологічні наслідки, як стверджують представники фірм Shell та Shevron, тоді чому в багатьох країнах виникають протести і забороняється видобуток сланцевого газу - говорить представник Національного екологічного центру України Ігор Сіренко. - І не варто все це списувати на Газпром. По-перше протести виникають по всьому світу, а не тільки в тих країнах де Газпром має бізнес-інтереси. А по-друге, якщо використовувати таку логіку то агентоми Газпрому необхідно було б оголосити всіх урядовців в Україні, які не сприяють заходам з енергозбереження, і фактично змушують Україну купувати газ у Росії»

Професор Бонайн поставив численні запитання, які залишаються відкритими щодо планів в Україні, незважаючи на занепокоєння, висловлені в США та інших країнах на основі досвіду застосування там методу розривів.

● Які хімічні речовини будуть застосовуватися у цьому процесі? Які існують гарантії, що вони не забруднюватимуть сільськогосподарські землі та не шкодитимуть здоров’ю українських громадян? Які об’єми води забиратимуться з річок та підземних джерел води?

● Що робитимуть міжнародні компанії з відпрацьованими забрудненими водами? Чи вони будуть утилізувати їх на поверхні? Яким чином вони будуть запобігати негативному впливу солей з підземних вод у сланцевих формаціях на сільськогосподарські землі?

● Якщо відпрацьовані води будуть повторно закачуватися під землю, чи спричинить це землетруси, як це було у Великобританії та Сполучених Штатах? Чи ці землетруси спричинять зараження питної води у водоносних шарах?

● Наскільки сильним буде негативний вплив на якість повітря у Карпатському регіоні летких органічних сполук та інших забруднювачів повітря? Наскільки ще погіршиться екологічний стан у вже забруднених східних регіонах України?

● Скільки вантажівок проходитиме через міста і села щогодини, перевозячи матеріали, необхідні для технологічного процесу? Хто платитиме за пошкодження доріг? Яке забруднення спричинятимуть ці вантажівки?

● Якщо не діятиме екологічне законодавство, чи існуватиме ризик для національних парків, природно-заповідних зон та дикої природи?

● Яку суму коштів уряд вимагатиме від міжнародних компаній як «заставу» для гарантування компенсації за завдану шкоду і оплату за закриття свердловин після того, як увесь газ буде викачаний?»


Канал, присвячений проблемі видобутку сланцевого газу в Україні - http://www.youtube.com/user/againstGasLand


За додатковою інформацією звертайтеся:

Джон Бонайн, президент ЕПЛ
j.bonine@epl.org.ua
office@epl.org

Олена Кравченко,
виконавчий директор ЕПЛ

http://www.climateinfo.org.ua/content/sho-prikhovuetsya-za-vidobuvannyam-slantsevogo-gazu-v-ukrajni

Заголовок: Re: Украина
Создано Administrator в 01.08.2012 :: 14:07:31
Метеорологи: погода в Україні з кожним роком буде все гіршою

Останнім часом погода все більше лякає українців небаченим досі розгулом стихій. Якщо десь йде злива, то тропічна, якщо вітер - то ураганний, а якщо град - то розміром з яйце.

У ніч на понеділок у Київській і Черкаській областях пронісся потужний ураган, а сусідня Польща зіткнулася з руйнівним торнадо.

У Польщі стихія зачепила два воєводства: Куявсько-Поморське і Великопольське. Є жертви і постраждалі. За словами очевидців, торнадо з будинків зривало дахи та виривало з корінням дерева.

До нашої країни торнадо не добрався, але наслідки урагану, який пройшовся минулої ночі по Київщині та Черкащині, не менш плачевні. У Черкаській області найбільше дісталося Каневу. За словами очевидців, на їх очах з будинків зривало дахи, розбивало вікна, ламалися дерева - місто завалене уламками скла і гілками.

І наші, і польські метеорологи чекають нових вихорів і ураганів. «Сьогодні умови для формування вихорів дуже сприятливі, і вони будуть все сильніше», - кажуть польські метеорологи. Вони прогнозують бурю на півдні своєї країни, а також в Угорщині, Румунії та Україні: «У всіх трьох країнах ураган буде дуже сильним». Судячи за прогнозами наших синоптиків, в Україні дійсно буде неспокійно - на найближчі дні Укргідрометцентр по всій країні, крім півночі, обіцяє дощі, шквали, град.

Метеорологи як і раніше вважають: екстремальні стихійні явища - один із проявів зміни клімату, викликаного глобальним потеплінням. Як розповів фахівець питань зміни клімату Андрій Мартинюк: «В Україні та в цілому в Європі це проявляється не тільки у вигляді торнадо, ураганів, смерчів і сильних злив, а й у посиленні спеки, яке ми зараз спостерігаємо». За прогнозами експерта, така тенденція збережеться на найближчі десятиліття: «Причина - люди в останні кілька десятків років стали викидати більше парникових газів - в основному це вуглекислий газ і метан. Парниковий ефект існував завжди, але тепер він пропорційно виріс, і ця енергія знаходить свій вихід у стихійних лихах, які стають все більш сильними і руйнівними».

http://www.climateinfo.org.ua/content/meteorologi-pogoda-v-ukrajni-z-kozhnim-rokom-bude-vse-girshoyu

Заголовок: Re: Украина
Создано Administrator в 01.08.2012 :: 14:24:06
Шелл знищить найцінніші куточки природи на Донеччині

Такого висновку дійшли фахівці Національного екологічного центру України (НЕЦУ), дослідивши місце розташування Юзівської газоносної платформи, на якій кампанія Шелл планує видобувати  сланцевий газ. Розробка газу ставить під загрозу  існування найбільш недоторканої частини Донеччини та національний природний парк «Святі гори». Видобувати сланцевий газ саме тут іноземним корпораціям дозволило Мінприроди України. http://dt.ua/ECONOMICS/otsel_grozit_nachnem_gazpromu-103128.html



Межі газоносної платформи надані самою кампанією під час зустрічі із громадськими організаціями «Печеніги» та «Зелений фронт» у Харкові http://pechenegy.org.ua/ru/node/684



Дослідження НЕЦУ показало, що  на території Юзівської платформи зосереджена найбільша кількість дикої природи Донеччини та півдня Харківщини. 16.8% території платформи займають  ліси, 12.5 степи і ще біля 4% - заболочені ділянки та водойми.



- Дивлячись на підготовлену нами карту, бачимо, що видобувати  сланцевий газ збираються саме там, де на Донеччині і на півдні Харківщини найбільше недоторканої природи. – розказує заступник голови НЕЦУ Олексій Василюк. – саме тут видобуток нанесе найбільший удар по природі.

Як повідомив НЕЦУ голова Державної служби геології та надр України О.А.Проскуряков у своєму листі №4987/01/10-12 від 01.06.2012 «Згідно з існуючою практикою виділяються  два основних напрямки екологічних ризиків. Перший стосується збереження земельного фонду в межах ділянки надр, наданої у користування… Другий напрямок екологічних ризиків відноситься до збереження водного фонду. Тут виділяються два основні аспекти:

1.      захист  ґрунтових та поверхневих вод  від реагентів, що  використовуються для розриву пласта, безпосередньо  зі свердловини під час проходу розчину під тиском, особливо на рівні водоносного горизонту, а також під час проведення самого гідро розриву;

2.      зменшення обсягів води, необхідної для здійснення повного циклу видобутку сланцевого газу».

Не менш важливою загрозою є нинішні правові умови в Україні, які не дозволяють ведення розробки корисних копалин на орних землях. Таким чином, видобуток газу вестиметься переважно на природних територіях. Гірничо-видобувні роботи на природних ділянках лісів, степів і боліт, є прямим порушенням законодавства України про екомережу, про тваринний світ, про рослинний світ, про охорону навколишнього природного середовища та про Червону книгу України. Крім того, Україна є стороною десяти природоохоронних угод та конвенцій, які також повинні враховуватись при плануванні впливів на довкілля. Передусім важливо згадати Бернську конвенцію «Про дикі види флори та фауни і середовище існування в Європі», яка чітко вказує переліки степових, лісових та інших екосистем, які охороняються згідно з нею, а також Боннську конвенцію про мігруючі види птахів у Європі та міжнародну угоду AEWA про Афро-Євраазійські мігруючі види птахів, згідно з якими Україна зобов’язується охороняти шляхи міграції дикої фауни (одним з основних міграційних шляхів є долина р. Сіверський Донець, в якій розміщена Юзівська  платформа).

Крім того, екологи дослідили і відомості про цінність природи Юзівської платформи. Зокрема, виявилось, що в її межах повністю розміщується єдиний національний природний парк східної України – «Святі гори» та ще кілька десятків заповідних територій. Також на Харківщині, в межах Барвенківського району екологи нещодавно запропонували створити національний природний парк «Барвенківські степи» http://pryroda.in.ua/step/barvenkivschyna-natsionalnyy-park-zamist-karyeriv/, який також повністю попадає під зону розробки сланцевого газу.

На території Юзівської платформи відомі сотні знахідок рідкісних видів рослин і тварин. Лише база даних Степового кадастру http://pryroda.in.ua/step/kadastr-stepovoho-bioriznomanittya-stepovyy-kadastr/ дає інформацію майже про тисячу знахідок рідкісних рослин на півночі Донеччини і півдні Харківщини. Також, за даними Державного кадастру тваринного світу саме тут зосереджена значна частина місць оселення рідкісних тварин Донеччини та Харківщини. Дуже важливими є ліси вздовж річки Сіверських Донець та степи Барвенківського району, в яких гніздує  велика кількість зникаючих хижих птахів. http://pryroda.in.ua/step/dani-poperednoho-ekolohichnoho-obstezhennya-stepovyh-biotopiv-v-okolytsyah-s-nova-dmytrivka-barvenkivskoho-rayonu/

- Очевидно, що працівники Шелл умисно не обирали саме ту територію, знищення якої призведе до найбільших втрат для природи. – розказує Олексій Василюк. – Натомість це зробили українські чиновники. Якщо подивитись на схему Юзівської платформи, бачимо, що вона розміщена якраз там де природи найбільше. А природа не належить нікому, лише державі, відповідно саме тут найбільш просто буде виділити нові території для розробки газу. А це значитиме, що Донеччина залишиться без останніх природних перлин.



ДОВІДКА.

Нагадаємо, в останні місяці дедалі сильніших обертів набирає хвилювання місцевого населення та громадських екологічних організацій, викликане намірами розробки на території України родовищ сланцевого газу. Як відомо, технологія «гідророзриву пластів», що використовується при розробці таких родовищ, критикується у всьому світі як така, що несе суттєві ризики забруднення навколишнього природного середовища, у т.ч. підземних водоносних горизонтів.

В 2012 році мораторій на  видобуток сланцевого газу оголошений в Чехії, в 2011 році – у Болгарії, Франції, Німеччині та Швейцарії. За спроби продовження розвідки родовищ сланцевого газу у Франції передбачено ув’язнення. Про намір заборонити видобуток сланцевого газу заявляє також і Уряд Румунії. В усіх цих країнах  мораторії введені через  значну екологічну небезпеку  такого  роду видобутку.

По всьому світу тривають протести населення проти видобутку сланцевого газу

http://www.youtube.com/watch?v=M_aanTTEkGQ

Разом з тим, попри суттєві зрушення у погодженні такого видобутку в Україні (завершення тендеру на розвідку родовищ тощо), досі не оприлюднювались ні результати державних екологічних експертиз таких робіт, ні повідомлення про проведені громадські обговорення та їх результати,  які мають визначити чи можливо здійснювати розробку родовищ сланцевого газу в Україні.



Додатково рекомендуєо до перегляду спеціально підготовлену активістами російськомовну версію версію фільму «Гезленд» (“Gasland”), присвяченого екологічним наслідкам видобутку сланцевого газу:

http://www.youtube.com/watch?v=yRh2OlYzVec&feature=relmfu

Також ви можете завантажити фільм «Гезленд» на свій комп’ютер з українськими субтитрами http://www.ex.ua/view/15017420


Василюк Олексій
Національний екологічний центр України (НЕЦУ)

Заголовок: Re: Украина
Создано Administrator в 04.08.2012 :: 13:36:18
Суд заборонив будівництво 360 малих ГЕС на Закарпатті


Суд проти скандального рішення Закарпатської обласної ради, яким на гірських річках заплановано споррудження 360 малих гідроелектростанцій закнчився перемогою екологів. Рішення, яке дозволяло будувати електростанції визнано незаконним і скасоване. Про це повідомляє інтернет-видання "Закарпаття-Онлайн". http://zakarpattya.net.ua/News/98993-Budivnytstvo-360-HES-na-Zakarpatti-skasovano-sudom


30 липня, Закарпатський окружний адміністративний суд ухвалив рішення на користь позивачів В.Феськова, В.Волошина, О.Станкевич, О.Солонтая, О.Лукші. Громадські діячі оскаржували рішення Закарпатської обласної ради №310 «Про затвердження локальних та обласної схем розташування малих гідроелектростанцій». Це рішення передбачає будівництво до 360 гідроелектростанцій на території Закарпатської області.


Нагадаємо, що після появи цього рішення громадські екологічні організації і жителі гірських рйаоні взапочаткували Всеукраїнську громадську кампанію проти малих ГЕС у Карпатах.  14 березня, у Всесвітній день боротьби проти закгат на річках, в багатьох  містах України пройшли акції протесту проти будівництва малих ГЕС у Карпатах.

Національний екологічний центр України (НЕЦУ)

Заголовок: Re: Украина
Создано Administrator в 19.08.2012 :: 14:58:55
В Одесской области завод сливает китайские химикаты прямо в реку

В Одесской области завод детского питания травит жителей села Степановка Раздельнянского района области. Об этом во время заседания президиума Одесского облсовета рассказал депутат Александр Пресман.

По его словам, завод завозит для приготовления соков китайские концентраты и без очистки сливает отходы с этими веществами в местную реку.

"Мы уже два года бьемся, и никто не реагирует ни местные, ни областные власти", - отметил он.

Депутат добавил, что это предприятие не только вредитель, но и бесполезно для района, так как не зарегистрировано в Одессе, куда и платит налоги.

Во время заседания разразился целый скандал. Прессман потребовал не давать разрешение на использование артезианских скважин "Одесскому консервному заводу детского питания". Но областные власти стали на сторону предпринимателей.

"Мы не имеем права не внести вопрос о выделении скважины на сессию, но можем не проголосовать за него на сессии", - отметил глава Одесского облсовета Николай Пундик.

Его поддержал начальник управления агропромышленного развития Анатолий Новаковский, который заявил, что нельзя наказывать предприятие, которое платит налоги.

"Нужно проверить его работу экологам", - отметил он.

Александр Пресман, раздосадованный поведением коллег, начал кричать и заявил, что "они купили всех". Но после его успокоили, пообещав создать комиссию.

Как рассказал "Новому Региону" глава облсовета Николай Пундик распоряжение о создании комиссии по проверке ситуации вокруг предприятия он подпишет сегодня же.

"Мы имеем такие полномочия", - пояснил он.

http://ecoportal.su/news.php?id=64141

Заголовок: Re: Украина
Создано Administrator в 06.10.2012 :: 18:12:44
Таможня запретила ввоз фосфида цинка в Украину

Первой большой победой ознаменовалась кампания экологов  и зоозащитников за запрет в Украине  самого страшного  яда 20 столетия-фосфида цинка.  В ответ на ходатайство общественных экологических организаций и Государственной экологической инспекции Украины Государственная таможенная служба Украины в самом конце августа 2012 г. приняла решение о запрете ввоза в Украину фосфида цинка. Все украинские таможни получили  дополнения к электронному  каталогу запрещенных товаров, куда теперь вошел  и фосфид цинка. См. об этом более подробно на сайте КЭКЦ http://ecoethics.ru/pervaya-pobeda-po-fosfidu-tsinka-ukrainskaya-tamozhnya-zakryila-zavoz-fosfida-tsinka-v-ukrainu/#more-6415


До последнего времени в Украину фосфид цинка бочками  завозился из Китая и Индии.  На его основе украинскими произодителями изготовливались торговые марки  ядов-Фосфит, Роденфос, Щурин и Стрелец, официально зарегистиррованные Минэкологией Украины.  Поэтому именно руководство Минэкологии Украины несет ответственность за гибель миллионов и миллионов диких зверей и птиц, погибающих на полях от этих ядохимикатов. От препаратов с фосфидом цинка страдает более 100 видов животных, из которых около 30 занесены в Красную книгу, и кроме того, отравляется вода  в колодцах, так как фосфид цинка приникает в подземные воды. Применение фосфида цинка нарушает 3 Закона Украины и 2  Международные конвенции, ратифицированные Украиной.


Поэтому сейчас главной задачей  для экологов остается добиться от Минэкологии Украины запрета на  применение фосфида цинка и содержащих его препаратов .К сожалению , данное министерство, которое скорей всего коррупционно заинтересовано в регистрации фосфида цинка ( получая 25 тыс. гр. за его регистрацию на 10 лет), пока никак не реагирует на требования экологов. В связи с чем от петиций экологи и зоозащитники решили перейти к более  действенным акциям- пикетам. Первый пикет против применения фосфида цинка в Украине состоялся 6 сентября 2012 г. в 10-00 утра перед зданием Кабинета Министров Украины.

www.pryroda.in.ua
www.necu.org.ua

Заголовок: Re: Украина
Создано Administrator в 06.10.2012 :: 19:20:17
Добыча сланцевого газа на Украине чревата экологическими проблемами

Проект по добыче сланцевого газа на Украине чреват экологическими и социальными проблемами, если компании будут использовать опасные технологии, при пока непонятной себестоимости "голубого топлива", считает эксперт Международного социально-экологического союза Алексей Григорьев.

На фоне затяжных и безрезультатных переговоров с Россией о снижении стоимости импортируемого газа Украина наращивает собственную добычу, возлагая особые надежды на разработку месторождений шельфа Черного моря, а также на добычу нетрадиционного сланцевого газа. В мае Украина провела конкурсы на заключение соглашения о разделе продукции по Юзовскому и Олесскому месторождениям сланцевого газа, победителями которых признаны компании Shell и Chevron соответственно.

"Скорее всего, на Украину пойдут с отработанной, традиционной водяной технологией (гидроразрыв пласта - ред.)... Компании могут засекретить химический состав раствора, который будут закачивать под землю, ссылаясь на коммерческую тайну. Следующий момент - это земельные вопросы, тысячи и даже десятки тысяч скважин - это реальность. Каждая скважина - это площадка, стадо огромных мощных грузовиков, это разбитые дороги... Такие социальные моменты должны быть с самого начала разрешены", - сказал Григорьев на пресс-конференции в РИА Новости.

При этом эксперт отметил, что есть щадящие для природы и относительно чистые технологии добычи сланцевого газа, но они делают его себестоимость гораздо более дорогой.

"Большую часть проблем решить можно, но должно быть желание и экономика, то есть затраты. Можно сделать всё красиво и хорошо, но тогда это будет стоить заметно больше. Экономика будет сильно зависеть от того, что найдут. На Украине мы пока не знаем экономических параметров того, что там найдут и найдут ли", - отметил эксперт.

Гидроразрыв пласта - способ, который позволяет разрабатывать месторождения сланцевого газа. Он заключается в том, что в газоносный пласт горной породы под большим давлением закачивают специальную смесь воды, песка и химических реактивов. В газоносном слое под давлением образуются трещины, через которые углеводороды просачиваются к скважине. Такая технология вызывает большую критику экологов и уже запрещена в ряде стран, в том числе во Франции.

http://ecoportal.su/news.php?id=65407

Заголовок: Повені Закарпаття — зміни клімату чи антропогенний фактор?
Создано Administrator в 31.10.2012 :: 20:19:49
Повені Закарпаття — зміни клімату чи антропогенний фактор?

«...У нас в Закарпатье кошмар,что происходит: едешь мимо гор, а там одни пеньки. В последнее время потопы частенько...»

Закарпатська область, як відомо, розташована на заході України. Адміністративним центром є місто Ужгород. Близько 80% території області займають Карпатські гори — серце і легені Європи. Решта території — Закарпатська низовина, де проживає більша частина населення Закарпаття. Клімат помірно-континентальний. Розподіл опадів досить нерівний, що є наслідком високої поясності.

Колись, на межі 19 століття, ці землі були на 85% (!) вкриті лісами. Наразі , на початку другого десятиліття двадцять першого століття, рівнинна лісиста територія Закарпатської області збереглася лише на 15 %. Більша частина провини в цьому лежить, певна річ, у впливі людини на природу. Люди багато століть поспіль вирубували ці Карпатські ліса, а в часи радянської влади це перетворилося на масове знищення. Авжеж, Природа не могла не відповісти. І відповіла. У вигляді паводків, зсувів та масштабних повеней. Відтепер кожного року Закарпатська низовина затоплюється, а раз на три-чотири роки повінь досягає жахливих розмірів. Ця область є одним з шести регіонів, що найбільше страждає під час повеней в Україні за останні 200 років (найсильніші повені сталися у 1998, 2001, 2008 та 2010 рр.). Руйнуються будинки, гинуть люди, страждає господарство, дороги, міста, села. І одночасно населення рівнин Закарпаття потерпає у засушливі часи від нестачі води у колодязях. Місцевим жителям доводиться щороку терпіти величезні збитки, але це стосується не тільки їх. Це стосується усіх нас, бо гроші всієї країни витрачаються на ремонтування, допомогу та евакуацію, бо наслідки відображатимуться на всій державі, бо ми є один народ, в кінці кінців. Якщо все це не припинити, не зайнятися цим питанням, в Закарпатській області, що і без того балансує на грані, буде екологічна криза.

Що ж можна зробити? А головне, чому складається така катастрофічна ситуація? Невже лише людина виною цьому? Тут треба розібратися, чому вирубання лісу так тісно пов'язане з екологічними бідами регіону. Так, дерева дають кисень, підтримують баланс у природі, але чому їх знищення супроводжується ерозією ґрунту, зливами та руйнуваннями? В усьому цьому винна не людина. Річ у невдалому географічному та кліматичному розташуванні Карпат. Велика кількість опадів, особливо взимку, висока вологість повітря, схильність до річних циклонів впливають на клімат Закарпаття. Немалий вплив виражається і на умовах Передкарпаття, але в закарпатських областях це більш чітко проявляється. Циклони, що перевалюють через гори, тобто, через закарпатську частину, над Передкарпаттям вже зневоднені. Щороку взимку із Середньодунайської низовини на Закарпаття приходять теплі повітряні маси, і високі Карпатські хребти - єдиний захисний бар'єр. Кількість річних опадів тут досягає 1600 мм, тоді як над більшою частиною країни кількість коливається від 300 до 400 та від 600 до 700 мм на рік. Тобто, в деяких зонах кількість карпатських та закарпатських опадів на тисячу міліметрів на рік перевищує кількість опадів, до якої ми звикли. Ливнів найбільше у літні часи, паводки характерні для початку зими. Дощі - основна причина катастрофічних наслідків паводків, але не єдина. Велика кількість опадів призводить до того, що вода не встигає «всмоктатися» в землю. Насичена твердим матеріалом, вода перетворюється на гущу, накопичується і перетворюється на нестримний потік. Формуються селі. Такі селі можуть утворюватися майже на усіх гірських потоках та малих річках Карпат. А річок в Карпатах багато — 28 тисяч. Цікаво, що на території України загалом протікає близько 73 тисяч річок, тобто на Карпати припадає майже половина усіх річок країни. З них великих, тобто більше 10 км, налічується лише 450. А це значить, що інші 28 550 річок — малі, і кожна з них має потенціальний ризик виникнення селів. Коли на рівнинах кількість води перевищує ту, яка може вбратися в грунт, утворюються калюжі. А в горах вода починає стікати вниз. У такій ситуації найкращим та єдиним природним стоком та регулятором є ліс. Дерева, що всмоктують зайву вологу, захищають низовину від повеней. Тож тепер зрозуміло, як екологічні катастрофи Закарпаття пов'язані з винищенням дерев, чи не так?

Просто заради прикладу, для того,щоб читачі зрозуміли, про які масштаби іде мова, приведемо статистичні данні повені 2001 року, яка за оцінкою фахівців стала найбільшою в Європі за останні два століття. Збитки,принесені катастрофою, в цілому склали 317 млн грн. 255 населених пунктів, 33 580 будинків були підтоплені, майже 14 тис людей евакуйовані. Захисна дамба на території Угорщини не витримала, як і захисні споруди на Тисі. Тому вода з Угорщини почала іти назад до українських територій. Були людські жертви. Після катастрофи знову був розроблений план відновлення та захисту «Програма комплексного протипаводкового захисту в басейні р. Тиса у Закарпатській області на 2002 – 2006 роки і прогноз до 2015 року», але через кризу та нестачу фінансування, як завжди, виконати всі необхідні заходи стало неможливим.

Більшу частину коштів на програму виділили постраждалі організації та підприємства, споруди яких потрапили у зони зсувних процесів. Держава також допомогла, надавши частку потрібних грошей — 8,8%, а протягом 2007 – 2009 років фінансування не проводилося взагалі.

Питання Карпатських лісів зажди стояло досить гостро. Вчені вважають, що втручатися у верхи Тиси та вирубати її флору людина почала ще у бронзовому віці. В епоху феодалізму найбільшою популярністю користувався тис — червоне дерево, неймовірно міцне, і тому цінне. Росте він дуже повільно. Тисом платили данину. Зрозуміло, що за таких умов тис дуже швидко став дефіцитом. Тож у сімнадцятому сторіччі почали активно вирубати й інші дерева. Технології робилися дедалі новішими та досконалими, а ліси — дедалі рідкішими та меншими. У другій половині дев'ятнадцятого сторіччя почало активно прогресувати лісохімічна промисловість. Погіршила ситуацію залізниця Львів-Будапешт-Відень, що буквально перерізала Карпати. Тому у цей час і почалися перші карпатські повені. Щоправда, поки що лише раз у двадцять років. Але у ті часи лісова політика була ще досить розумна. У 1769 році королева Австро-угорської імперії (під чиєю владою,нагадаю, була тоді наша держава) видала перший лісовий закон. Через погіршення екологічного стану регіону та збільшення кількості паводків, з середини 19 сторіччя почали проводитися гідрометричні стеження, спочатку хаотичні та епізодичні. Систематичними стеженнями за рівнем води й стоком на основних річках вони стали у 1895, а на більшості гірських річок — десь з середини 20 сторіччя.

Тобто, регіон завжди був неспокійний. Але зараз ситуація значно погіршилася. Пов’язано це з глобальними світовими кліматичними змінами — температура на планеті підвищилася, а наслідком стало потепління. В свою чергу, це потепління викликало танення льодовиків, підвищення рівня моря в одних місцях та більш посушливий клімат в інших. На  ряді території на Землі почастішали повені. В тому числі це торкнулося і наших Карпат. Лякає небезпечним  факт, що зростання забруднення природного середовища може спричинити поширення багатьох вірусів і негативно вплинути на соціальний та економічний розвиток територій, ускладнити демографічну ситуацію. А вона в нашій державі і без того нестабільна.

Фахівці кажуть, що у недалекому майбутньому очікується зростання нестабільності погоди у Карпатах та збільшення кількості опадів. А звідси, певна річ, — імовірне збільшення паводків катастрофічного характеру. У різних куточках Карпат останнім часом спостерігається зростання кількості локальних зливних дощів, що є причиною значних щорічних руйнувань та збитків.

На мій погляд, цілком очевидно, що ситуацію треба брати під контроль усім — як державним органам, так і громадянам. Як варіант, з боку керівників не лише нашої країни, а й усіх держав Карпатського регіону повинна бути розроблена та здійснена довготривала програма захисту басейнів гірських річок від повеней , адже без таких заходів нам щороку доведеться ліквідувати наслідки руйнувань.

Спитаєте, що ми можемо зробити, не маючи влади та мільйонів у руках? Змінити свою поведінку, стиль життя, розповідати іншим про цю проблему, частіше підіймати її, писати про все це, допомагати невеликими грошима, роблячи власні внески в фонди допомоги постраждалим від жахливих катастроф на Закарпатті, організовувати семінари, лекції, досліджувати проблематику та доносити інформацію до місцевих жителів західної України, щоб вони вчасно змінили свої дії, припинили вирубку лісів, відновили та укріпили протипаводкове господарство. Покажемо та доведемо, що весь народ України не байдужий до цієї проблеми, що ми знаємо про неї, розуміємо її та бажаємо вирішити. Зробимо щось, доки велика проблема не призвела до величезної катастрофи.

http://climateinfo.org.ua/content/poveni-zakarpattya-zmini-klimatu-chi-antropogennii-faktor

Заголовок: Re: Украина
Создано Administrator в 02.12.2012 :: 12:46:50
КРИК! Обращение жителей города Днепропетровска

Это не очередная серия фильма ужасов. Это правда, о которой хочется кричать. Это то, что наболело, потому что, куда бы люди ни обращались, куда бы они не стучали, в ответ - тишина. И потому рождается "крик" - как последняя надежа достучаться до тех, кто глух.

Речь идет о том, что в одном из самых красивых городов Украины - Днепропетровске - рождается очередной мусорный полигон. Как по мановению волшебной палочки в любимом фильме про Гарри Поттера, появляется еще один гнойный нарыв. А может написать сказку? Но ведь в конце сказки обычно есть хеппи-енд, а у нашей сказки, как в саге "Сумерки", может быть как рассвет, так и закат. Попробуем разбить нашу сагу на две части.

В городе Днепропетровск, который стоит на берегах седой реки Днепр, есть район - наполовину промышленная зона, в которой воздух "чист", как слеза после выброса промышленных предприятий. Речь идет не о чем ином, как о проспекте Петровского - старший сын, средний так и сяк - район Краснополье. Вот между этими районами жилы была низина балки. И жили они счастливо по соседству до тех пор, пока не появился Человек, имя которого не произносят вслух, и не решил построить город Оз как раз между этими районами.

И начал Он рыть карьеры, и техника у него нашлась, и работали Его сотрудники и днем, и ночью. Любопытные жители ждали и гадали - что же это будет? Вариантов было много: новый торговый центр, очередной оптовый рынок, а может стадион или новострой "Золотые ключи-2"? Но так бы они гадали и дальше, если бы не прошел слух о том, что эта красота - будущий мусорный полигон.

Люди испугались, решили пойти к властям и написать им. Может они не в курсе о том, что задумал Человек, имя которого не произносят вслух? И шли они в областную государственную администрацию, и к начальнику ГУМВД Украины в Днепропетровской области и в Государственный архитектурно-строительный контроль, и в областную санитарно-эпидемиологическую службу и всё к важным, казалось бы, людям. Но то ли от того, что они боятся Человека, имя которого не произносят вслух, то ли от того, что им все нипочем (и даже то, что город Днепропетровск на грани техногенной катастрофы), или у них есть более важные дела… Первые жалобы они потеряли, а над вторыми еще думают. Срок еще, по-видимому, не вышел.

В районе, где были вырыты котлованы в красивом танце вальса 10 ноября 2012 года вереницей или, вернее, огромными стаями красивых птиц, поехали мусорные машины, и главное, такие красивые, расписные: "Чистый город", или даже с серьезными значками мерседес "Днепрокоммунтранса" повезли отходы разной категории и давай их там выгружать. И нет никому дела до того, что это низ балки Птичья и Попасная, и что до близлежащих домов рукой подать. И то, что правый берег выше левого, и вся гадость с подземными водами понесется в седую реку Днепр. Но самое главное, что с такими прекрасными рожденными природой соседями живут люди, растут дети. И мало им прекрасного чистого воздуха после выброса промышленных отходов городских предприятий. И главное, что у этих людей не спросили разрешения на постройку прекрасного города Оз.

А может наши власти думают, что проспект Петровского - это безжизненная пустыня, или зона отчуждения как в Чернобыле? Но вот парадокс! На проспекте живут ЛЮДИ, ходит транспорт, строятся храмы. А может Человек, имя которого не произносят вслух, думает, что балка глубокая и до верха далеко? И сразу напрашивается вопрос: а почему не вырыть карьеры для полигона возле какого-нибудь элитного района на окраине города, например, "Золотые ключи"?

Давайте вспомним историю о том, что было с городами, которые высыпали мусор на улицу. Эпидемии чумы, тифа, от которых они вспыхивали, убивали целые города и империи. Почему Вы думаете, что все в прошлом? Ведь новое - это хорошо забытое старое.

Господа Градоначальники, вы наверное забыли, что вас выбирал народ, возле жилья которого строят город Оз. И это Ваш народ к Вам обращается и просит Вас разобраться и остановить то, о чем Вы потом сами будете жалеть. Потому что Ваши дети дышат тем же воздухом и живут в одном из самых красивых городов Украины, городе на берегах седого Днепра - Днепропетровске.

Мы будем надеяться, что вы нас защитите от беззакония. Очень хочется, чтобы во второй части саги "Крик" начало было другим: "Это не очередная серия фильма ужасов, это правда, о которой хочется кричать. Это радость, это победа над Человеком, имя которого не произносят вслух. Он ушел и забрал с собой свой город Оз…"

Жители проспекта Петровского, района Краснополье и всех неравнодушных и любящих свой город.

Опубликовано: 28/11/2012, в 16 ч. 03 мин.


Заголовок: Re: Украина
Создано Administrator в 02.02.2013 :: 15:57:32
Власти Киева гробят экологию горами ядовитого снега

Экологи подвергли резкой критике те способы, с помощью которых власти Киева борются с последствиями снегопадов. Горы снега, пропитанные солью и дорожным реагентом, с приходом оттепели начали таять в зеленых зонах Киева и полях Киевской области, уничтожая все живое. Со временем разрушительный «коктейль» попадет в Днепр.

«В Киеве массово используют для посыпки дорог обыкновенную соль, так как у нас, чем дешевле тем, лучше, – рассказал глава Киевского экологического культурного центра Владимир Борейко. И то, что мы видим, как сохнут липы и каштаны – и есть последствия влияния соли. Она не только уничтожает деревья, но мы видим, что происходит с нашей обувью и дорогами».

Эколог отметил, что химические реагенты, скорее всего, используют в центре Киева. Но в массовом применении этого нет, так как любая химия дороже, чем соль.

«Если говорить о том, чтобы обрабатывать зимние дороги и не наносить вред экологии, то в Европе давно применяют рассыпные смеси, которые не причиняют вреда ни экологии, ни обуви. Но об этом надо думать, а нашему господину Попову (Александр Попов – глава Киевской горгосадминистрации) не до этого, для него, чем дешевле, тем лучше. Но как мы видим весной последствия оказываются дороже».

Как сообщал ранее «Новый Регион», Александр Попов продемонстрировал полную неспособность организовать работу коммунальных служб в зимний период. Из-за этого рейтинг градоначальника, который является ставленником Партии регионов, рухнул до катастрофической отметки.


http://ecoportal.su/news.php?id=68251

Заголовок: Re: Украина
Создано Administrator в 09.02.2013 :: 13:02:12
Покрасневшая река напугала людей


Покрасневшая река напугала людей. Фото: http://crime.in.ua

Жители Донецкой области Украины боятся экологической катастрофы. Река Соленая, протекающая через город Селидово, приобрела красный цвет, а вся рыба в ней погибла. Как сообщает издание Crime со ссылкой на телеканал "Донбасс", речка покраснела примерно месяц назад. Селидовцы винят в случившемся местные заводы и предприятия, в частности - шахту имени Коротченко и ЦОФ "Селидовская", прекратившую работу. В свою очередь, руководство шахты заявило, что их предприятие не работает, а только откачивает воду, поступающую в реку. При этом все промышленные отходы, по их словам, остаются в отстойниках и в реку попасть не могут.

"Все сточные воды, которые сбрасывает шахта имени Коротченко и ЦОФ "Селидовская", попадают в эту речку", - уверен местный егерь Алексей Павленко. Жители Селидова опасаются химических испарений, которых не избежать в связи со скорым потеплением.

Почему вода приобрела красный цвет, никто не понимает. Мэр города предполагает, что причиной могли стать шахтные воды, просочившиеся через грунт. Впрочем, главный инженер шахты имени Коротченко Василий Давыдов утверждает, что вода в реке чистая и прозрачная. "Есть заключение научно-технической фирмы "Стандарт". Взяты пробы воды. Пробы воды соответствуют нормам", - сказал он.

Стоит отметить, что именно из-за шахтных вод осенью 2011 г. в поселке Красный Кут в Луганской области покраснела река Миусик. Согласно проведенным анализам, показатели по железу в речной воде превышали норму в 44 раза. Донбасс считается регионом, в котором вода одна из наиболее грязных по стране. Больше чем в половине проб (в 56%) шахтной воды содержится сверхнормативное количество нефтепродуктов, а в 83% - повышенное содержание фенолов.

http://ecoportal.su/news.php?id=68383

Заголовок: Re: Украина
Создано Administrator в 23.03.2013 :: 16:15:31
На Украине чиновники из четырех областей санкционировали загрязнение Днепра


Фото: "Новый Регион"

Днепровская экологическая прокуратура выяснила, что чиновники из Запорожской области покрывали загрязнение вод Днепра предприятиями. Об этом пишет портал «Z-City».

Должностные лица управлений охраны окружающей природной среды в Киевской, Запорожской, Днепропетровской, Херсонской областях и Киеве при выдаче документов фактически санкционировали сверхнормативный сброс загрязняющих веществ в Днепр предприятиями.

При этом многим субъектам был разрешен сброс загрязняющих веществ из-за отсутствия разработанных ими планов природоохранных мероприятий.

По информации надзорного ведомства, руководителям внесено пять представлений с требованием привести в соответствие с законами разрешительные документы и привлечь виновных должностных лиц к ответственности.

http://ecoportal.su/news.php?id=69423

Заголовок: Re: Украина
Создано Administrator в 23.03.2013 :: 17:05:11
Гавайські острови, Бостон і Бейрут обороняють Карпати

Київ, 21 березня 2013 - Сьогодні активісти по всьому світу стають на захист Карпат від забудови малими гідроелектростанціями. Жителі 60 міст України, багатьох Європейських країн, Британії, США, Канади і навіть Лівану та Гавайських островів засвідчують фотографіями свою підтримку населенню Івано-Франківської області, яке бореться проти будівництва малих ГЕС на гірських річках.

«Ми отримали чимало фотографій українців і громадян інших держав, які наполягають, що будівництво малих ГЕС у Карпатах – це не лише справа жителів кількох віддалених сіл Івано-Франківщини, – пояснює Олексій Василюк, заступник голови Національного екологічного центру України. – Екологічні загрози від такого будівництва хвилюють всіх українців, де б вони не жили».

Активісти наголошують, що забудова русел карпатських річок може призвести до їх пересихання, зникнення риби, зниження рівня грунтових вод, та збільшення загрози сейсмічної активності. Побудова малих ГЕС також порушить Європейську ландшафтну конвенцію, завдасть удару по рекреаційним можливостям регіону, унеможливить розвиток водних видів туризму, особливо рафтингу.

Збір фотографій проти малих ГЕС має продемонструвати керівництву Європейського банку реконструкції та розвитку  (ЄБРР)  наскільки неприйнятними є їх наміри фінансувати будівництво малих ГЕС в Карпатах, аби банк відмовився від цього проекту.

Нагадаємо, 14 березня в багатьох містах України пролунали суспільні протести, що закликали ЄБРР відмовитись від фінансування малих ГЕС у Карпатах.

Фотогалерею учасників акції можна переглянути на інернет-сайті проти малих ГЕС http://pryroda.in.ua/miniges/havayski-ostrovy-boston-i-beyrut-oboronyayut-karpaty/ та у мережі Фейсбук http://www.facebook.com/media/set/?set=a.404622426299801.1073741826.100002561413396&type=1

Детальніше про  акції 14 березня: http://pryroda.in.ua/miniges/tag/14-bereznya/

Детальніше про проблему будівництва малих ГЕС у Карпатах: http://pryroda.in.ua/miniges/

Детальніше про фінансування малих ГЕС коштом ЄБРР: http://pryroda.in.ua/miniges/tag/ebrr/


Збір фотографій в  рамках акції на захист Карпатських річок триває. Активісти закликають всіх небайдужих фотографуватись з плакатами проти малих ГЕС та надсилати фото на адресу vasyliuk@gmail.com . Про подальший перебіг акції буде повідомлено додатково.


ДОВІДКА:

Для роботи малої ГЕС вода з річки подається до труби, транспортується трубою на відстань до кількох кілометрів, а далі подається на турбіну для виробництва енергії, що спричиняє цілу низку екологічних та соціально-економічних проблем:
- зникнення водних організмів (в тому числі червонокнижних риб і комах) через знищення середовища існування і відтворення молоді;
- погіршення туристичного потенціалу територій, при цьому деякі види туризму, наприклад, сплав річками, може взагалі зникнути;
- активізація негативних геологічних процесів;
- зміни гідрогеологічної обстановки включно із загрозою зниження рівня грунтових вод.
- відповідне зниження доходів місцевих жителів від обслуговування туристів;
- зникнення риб у річках (у т.ч. 14 видів занесених до Червоної книги України)
- зміна гідрологічного режиму при створенні водосховищ в одних місцях і пересиханні річок в інших;
- збільшення загрози сейсмічної активності

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) підписав кредитний договір з ТОВ "Гідропауер" щодо будівництва двох малих ГЕС на річці Білий Черемош в Івано-Франківській області загальною потужністю 1,7 МВт. Йдеться про с.Голошине Верховинського району Івано-Франківської області.

Національний екологічний центр України
http://www.necu.org.ua

Заголовок: Re: Украина
Создано Administrator в 20.04.2013 :: 19:25:25
Использованные батарейки можно будет сдать в магазины МТС

В субботу между Минприроды и компанией "МТС-Украина" был подписан меморандум о сотрудничестве по утилизации отработанных батареек.

Как сообщает пресс-служба министерства экологии и природных ресурсов, подписание документа приурочено ко Дню окружающей среды, который отмечается в Украине каждую третью субботу апреля.

Согласно документу, во всех магазинах сети МТС (а их по Украине 43 и более 100 торговых точек) будут установлены специальные боксы для использованных батареек, которые потом будет утилизировать специальный завод во Львове.

Представители МТС со своей стороны планируют через свою сеть абонентов вести экологическую разъяснительную работу, привлекать волонтеров к сбору и утилизации батареек.

"Сегодня мы подписали меморандум о сотрудничестве с МТС об утилизации батареек, эта тема очень волнует сегодня общественность, поскольку использованные батарейки несут серьезную опасность для загрязнения окружающей среды. Люди поднимают этот вопрос на всех уровнях, и мне приятно, что первый шаг навстречу сделал МТС, что говорит об эколого-социальной ответственности бизнеса", - отметил министр экологии Олег Проскуряков.

http://www.pravda.com.ua/rus/news/2013/04/20/6988613/

Заголовок: Re: Украина
Создано Administrator в 19.05.2013 :: 12:10:26
18 травня – день екологічного трауру

Національний екологічний центр України (НЕЦУ) оголосив 18 травня Днем екотрауру в Україні. Вперше в історії України настав день, коли в жодній з областей немає природоохоронних органів: саме 18 травня вступає в силу постанова Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 р. № 159 «Про ліквідацію територіальних органів Міністерства охорони навколишнього природного середовища» (http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/159-2013-%D0%BF). Ліквідація органів Мінприроди України здійснена в ході адміністративної реформи і стала апофеозом «покращення» в довкільній сфері.

«Це дуже небезпечне рішення, яке загрожує національній безпеці України – вважає Ярослав Мовчан, голова НЕЦУ, - річ в тім, що тисячоліттями була випрацювана практика управління природними ресурсами на національному рівні – рослинним і тваринним світом, повітряним басейном, землями, водами. Для управління потрібна інформація про стан ресурсу в усій державі, потрібно брати до уваги багаторічну динаміку певного ресурсу, мати невиснажні чи раціональні правила його використання, вести облік і моніторинг в екосистемних шкалах часу. Як це здійснюватимуть облдержадміністрації? Чому Швеція застосовує принцип екологічних циклів, суть якого полягає в тому, що всі природні ресурси необхідно використовувати і переробляти з найменшою шкодою для природи (і з 1993 р. працює «Біль про екоцикли»), з врахуванням функціонування екосистем, закладаючи це у вартість товарів та продуктів споживання, а ми повертаємося до феодалізму в природокористуванні, з «професійної» руки реформаторів з АПУ та місцевого довкільного «герострата» п. Мірошниченка? Чому Німеччина і Франція дозволяють собі утримувати потужні міністерства довкілля з розвиненими територіальними органами і мільярдним фінансуванням, а Україна порушує засади своєї ж Конституції, досягнень у формуванні системи екобезпеки та принципів цивілізованого управління?»

Реформа державного управління в Україні почалася з розроблення та прийняття Указу Президента України від 9 грудня 2010 р. №1085 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади». Цей Указ був розроблений і прийнятий, начебто, «з метою оптимізації системи центральних органів виконавчої влади, усунення дублювання їх повноважень, забезпечення скорочення чисельності управлінського апарату і витрат на його утримання, підвищення ефективності державного управління». Основна частина нових положень про діяльність центральних органів виконавчої влади у сфері довкілля була прийнята в квітні 2011 р. відповідними указами Президента України. При цьому, деякі урядові органи були виведені зі сфери впливу Мінприроди України, наприклад, Державне агентство лісових ресурсів України (раніше – Держкомлісгосп), Державна гідрометеорологічна служба України (раніше – Держкомгідромет), Державне агентство земельних ресурсів України (раніше – Держкомзем) та ін. Деякі органи взагалі були ліквідовані, наприклад Державна служба заповідної справи України (http://necu.org.ua/lodovikovij-period-na-zapovidnix-teritoriyax-ukra%D1%97ni/).

Скасування територіальних органів Мінприроди відбулось на виконання так званого  «Закону Мірошниченка» (http://www.pravda.com.ua/news/2012/12/30/6980759/), який передбачає вилучення з усіх законів згадок про функції (переважно регуляторні) територіальних органів Мінприроди та передачу повноважень скасованих органів Мінприроди підрозділам обласних державних адміністрацій, які мають бути створені для цього.

- Сьогодні наступив день, коли більше не стало територіальних органів Мінприроди. І ми бачимо, що до цього дня не з’явилось жодного документу, який би доручав створити ці таємничі підрозділи обладміністрацій. – додає Олексій Василюк, заступник голови НЕЦУ. – Чи будуть створені ці підрозділи  в майбутньому і куди до їх створення передані всі архіви міністерських управлінь – залишається таємницею. Щоб уявити масштаби небезпеки, достатньо сказати, що лише в скасованих міністерських управліннях зберігалась вся інформація про більш ніж 7000 заповідних територій, наявних в Україні.


www.pryroda.in.ua
www.necu.org.ua

Заголовок: Re: Украина
Создано Administrator в 22.06.2013 :: 15:33:34
Крымские экологи затопят в Ялте шесть троллейбусов и 11-метровый катер


Фото: ukraineinfo.net

Сообщество дайверов и экологов приступило к реализации проекта по затоплению крупногабаритной техники в бухте Большой Ялты. В ближайший месяц на дно морского порта и Массандровского пляжа будут опущены шесть троллейбусов и 11-метровый катер, которые по задумке волонтеров станут хорошим убежищем для моллюсков.

Весь погружаемый транспорт будет тщательно очищен от пластиковых частей и резины, чтобы не навредить окружающей среде. Эксперты уверены, что на необычных для подводного мира конструкциях быстро расплодятся большие колонии моллюсков, которые станут "очистными" фильтрами для мутных вод побережья.

Чтобы не мешать отдыхающим и проходящим мимо судам, "искусственные рифы" опустят на глубину 20 метров в 200-400 метрах от берега. Власти Крыма уверены, что новые объекты донного ландшафта кроме морских жителей также привлекут внимание туристов.

http://ecoportal.su/news.php?id=71739

Заголовок: Re: Украина
Создано Administrator в 03.02.2020 :: 11:53:27
В Украине исчезло 10 тысяч рек за 30 лет


Фото: из открытых источников.
Обмелевший Днестр


Реки в Украине исчезают из-за стремительного изменения климата и загрязнение вод, гибнут водные живые ресурсы.

За годы независимости в Украине исчезло более 10 тысяч рек. Об этом сообщает пресс-служба Национальной Экологической Рады.

Несмотря на то, что в Украине 63 тысячи рек, 400 тысяч прудов, 1 100 водохранилищ, 1 млн 300 тысяч га пресной воды, наша страна значится как маловодной. Как отмечается, маловодность – это одна из причин исчезновения малых рек в Украине. Наглядным примером могут служить реки Ирпень и Буча в Киевской области.

В Раде подчеркнули, что водные источники загрязнены до такой степени, что из них нельзя брать питьевую воду. Только в 2019 году в отечественные водоемы было сброшено более 2 млрд кубометров различных стоков. 1/3 из них неочищенные.

По данным исследований, Украина находится на 125 месте из 180 стран по количеству питьевой воды на душу населения.

Экологи также сообщают, что в Украине в 2019 году во 2140 водоемах Украины погибли почти все водные живые ресурсы. Причинами этого становятся маловодие, различные сбросы загрязненных вод и зимы без снега.

"В Украине за последние четыре года наблюдается катастрофическое маловодие. Водоемы наполняются максимум на 70% от нормы", - говорится в сообщении.

https://korrespondent.net/ukraine/4188184-v-ukrayne-yschezlo-10-tysiach-rek-za-30-let

Заголовок: Re: Украина
Создано Administrator в 24.04.2021 :: 16:37:26
17 апреля – День окружающей среды Украины

Ежегодно в третью субботу апреля, начиная с 1999 года, на Украине отмечается День окружающей среды (укр. День довкілля), установленный соответствующим Указом Президента Украины № 855/98 от 6 августа 1998 года.


Иллюстрация: pixabay.com

Начало этому празднику положила Всеукраинская акция «Дерево-Жизнь» (укр. «Дерево-Життя»), которая проводилась в 1997-1998 годах в третье воскресенье апреля, согласно Указу президента Украины N 178/97-рп от 15 апреля 1997 года, и заключалась в привлечении населения государства к благоустройству и озеленению территорий.

Поэтому и День окружающей среды был установлен «в поддержку инициативы Министерства охраны окружающей природной среды и ядерной безопасности Украины и общественных природоохранных организаций, с целью развития деятельности, начатой Всеукраинской акцией «Дерево-Жизнь» и другими общественными инициативами».

https://ecoportal.su/news/view/109859.html

Заголовок: Украине предрекли превращение в пустыню
Создано Administrator в 17.07.2021 :: 12:41:07
Украине предрекли превращение в пустыню

Министерство экологии Украины и эксперты заявили об угрозе превращения страны в пустыню.


Фото: РИА Новости / Вячеслав Бобков

Климатические изменения на территории Украины могут через несколько десятков лет превратить страну в пустыню. Об этом, как сообщает vesti.ua, заявили в министерстве экологии страны.

Украина оказалась в таком положении из-за внешних и внутренних факторов, включая недостаточные усилия со стороны политиков, которые отвечают за решение проблем окружающей среды, приводит издание мнение экологов. Сейчас в стране примерно 20 миллионов гектаров земли подвержены пыльным бурям, а больше шести миллионов гектаров подвергаются ветровой и водной эрозии.

Экологи утверждают, что распаханность полей, вырубка лесов и загрязнение вод являются основными трудностями Украины. Например, с пашни ежегодно выбрасывается в атмосферу три килограмма углерода в год, что приводит к повышению среднесуточной температуры воздуха.

Если на проблемы своевременно не отреагировать, все закончится тем, что на Украине возникнет серьезный дефицит воды и продовольствия, резюмируют специалисты.

Ранее председатель Государственной экологической инспекции Андрей Малеванный заявил, что стране к середине столетия придется начать импортировать питьевую воду, если власти и граждане не обратят внимание на проблемы экологии. Чиновник напомнил, что пресная вода — один из важнейших компонентов окружающей среды, благодаря которому на Земле существует жизнь. Она считается возобновляемым ресурсом, но запасы катастрофически уменьшаются.

https://ecoportal.su/news/view/111151.html

Заголовок: В Киеве назвали экологическое состояние Днепра катастрофическим
Создано Administrator в 19.07.2021 :: 13:13:52
В Киеве назвали экологическое состояние Днепра катастрофическим

Экологическое состояние реки Днепр катастрофическое, аудит выявил 161 загрязнитель в поверхностных водах, сообщается на сайте Счетной палаты Украины.


Фото: РИА Новости / Стрингер

Аудит оценивал эффективность выполнения мероприятий общегосударственной целевой программы развития водного хозяйства и экологического оздоровления бассейна реки Днепр на период до 2021 года.

    "В поверхностных водах речного бассейна Днепра обнаружен 161 загрязнитель, в частности, гербицид атразин, металлы кадмий и никель. Это угрожает здоровью населения Украины и может привести к экологической катастрофе… Показатели качества воды в реке ухудшаются. Последние проведенные исследования выявили значительные превышения содержания синтетических веществ: сельскохозяйственных ядохимикатов, фармацевтических препаратов и веществ, которые используется в парфюмерии - синтетического мускуса, тяжелых металлов: цинка и меди, а также ртути", - сообщается на сайте палаты.

Кроме того, цветение Днепра является одной из основных причин массового мора рыбы. Ситуация также усугубляется обмелением реки, которое происходит из-за отсутствия дноуглубительных работ, которые осуществлялись при использовании реки как транспортной артерии. Таким образом, "экологическое состояние бассейна Днепра фактически катастрофическое", говорится в документе.

Как утверждают в Счетной палате, на экологическое оздоровление бассейна реки Днепр и улучшения качества питьевой воды в рамках реализации программы в течение 4 лет направили только 153 тысячи долларов. При этом, использование бассейна реки в 2017-2020 годах принесло более 3,7 миллиарда долларов в госбюджет. Ежегодный объем водозабора из бассейна реки составляет 7,4 миллиарда куб. м, или 78,7% забора воды из поверхностных водных объектов Украины.

Если экологическая ситуация в бассейне реки не улучшится, вода и в дальнейшем будет загрязняться. Возникнет необходимость ее полной очистки, "что приведет к значительным нагрузкам на государственный бюджет". В Счетной палате подчеркивают, что расходы могут быть более чем 2 тысячи раз больше предусмотренных.

    "Всего в течение 2013-2020 годов на экологическое оздоровление бассейна реки Днепр и улучшения качества питьевой воды за счет всех источников финансирования построили и реконструировали канализационные сети водоотведения протяженностью 16,2% плановых объемов; построили противоэрозионные гидротехнические сооружения и осуществили агротехнические противоэрозионные мероприятия на площади 0,1% плановых объемов; 14,3% сооружений ливневой канализации, обеспечив плановый уровень ее протяженности лишь на 0,2%; созданы системы более чистого производства только на трех из 162 предприятий", - подчеркнули в Счетной палате.

Днепр - четвертая по длине река Европы после Волги, Дуная и Урала, имеет самое длинное русло в границах Украины. Протекает также на территории Белоруссии и РФ.

https://ecoportal.su/news/view/111237.html

Я ЛЮБЛЮ ТЕБЯ, ЗЕМЛЯ! » Powered by YaBB 2.4!
YaBB © 2000-2009. Все права защищены.

Localization by mySOPROMAT.ru