Сім надихаючих історій громад, яким не байдужа зміна клімату

Нині все частіше зустрічаються історії громад, які піклуються про клімат і відмовляються приймати плани компаній, що засмічують довкілля викопним паливом. Ось лише декілька надихаючих кліматичних актів мужності, вчинені лікарями, сільськими жителями, студентами, фермерами, і 92-річними ветеранами – такими же людьми, як і ви...
1. Каное проти кам'яного вугілляНаселення району Тихого океану відмовляється тонути, вони пручаються зміні клімату! Мешканці Тихоокеанських островів, чиї країни найбільше страждають від підняття рівня океану, відвойовують свої домівки безпосередньо у індустрії викопного палива. Використовуючи традиційні каное, 30 борців за екологію Тихоокеанського регіону із дванадцяти островів, випливли на зустріч кораблям, які перевозять вугілля, намагаючись хоч на один день припинити роботу найбільшого у світі порту в цій галузі.
2. Громада Молс Крік: «Ми не можемо цього дозволити»
Копальня Уайтгевен – австралійський шахтовий гігант – збирається започаткувати великий вугільний кар’єр і, таким чином, стати найбільшою копальнею в країні. Викиди СО2 копальні можуть сягнути 30 мільйонів тон на рік, що майже дорівнює об’єму усього енергетичного сектору Нової Зеландії. Місцева громада разом із «анти-вугільними» активістами, до яких також входять релігійні лідери, лікарі та дев’яностодворічний шахтар, вирішили, що не допустять розробки та спалювання вугілля. Вони розгорнули жорстку кампанію проти цих розробок, розпочавши прямий ненасильницький протест проти копальні. Проте, незважаючи на протести, робота розпочалась. Але боротьбу на цьому не завершено.
3. Історія ДхарнуМешканці селища Дхарне, область Біхар, Індія, показали своєму уряду, а заодно і всьому світу, як люди можуть піднятись проти індустрії викопного палива, що руйнує екологію. Це невеличке селище, що знаходиться в одному з найбідніших штатів Індії, освітлюється системою сонячних батарей. Ігноруючи брудні енергетичні технології минулого століття, та, натомість, забезпечивши громаду екологічною сонячною енергією, мешканці селища довели, що що люди можуть володіти своєю власною чистою і поновлюваною енергією та контролювати її.
4. Малий човен, що ловить омарів, створює велику різницюУ травні 2013 року Кен Ворд та Джей О’Хара використали свій човник, аби перешкодити перевезенню 40 тис. тон вугілля до Брайтон Поінт Пауер Стейшн, найбільшого вугільного заводу, що знаходиться в Новій Англії, США. Їх було обвинувачено у злочинній змові, порушенні миру та правил пересування пароплавів, й призначено покарання у вигляді позбавлення волі на декілька років. Найнеочікуванішою новиною стало те, що захисники клімату все ж перемогли – прокурори штату Массачусетс зняли звинувачення проти активістів.
5. Школи та міста без викопного палива 
Десятки університетів та міст пообіцяли відмовитись від використання викопного палива. Деякі з цих зобов'язань виникли завдяки самоорганізації студентів і жителів і їхніх звернень до посадових осіб, доносячи до них важливість відмови від викопних видів палива.
6. Люди Магану
Історія Магану в Індії – це історія громади, яка бореться за збереження старезного лісу. Їхня боротьба привернула увагу міжнародної спільноти та спромоглась не лише врятувати ліс від перетворення на вугільний кар’єр, а й дозволила перемогти у боротьбі за довкілля та покласти край дешевому вугіллю в Індії. Електростанції, що працюють на вугіллі, належать до найбільших рукотворних джерел викиду СО2. Тепер Індія має чудову нагоду збільшити кількість відновлюваної енергії!
7. Живий ланцюг проти вугілля 
На кордоні Німеччини та Польщі тисячі людей взялися за руки, аби утворити живий ланцюг довжиною вісім кілометрів і, таким чином, висловити протест проти видобутку лігніту в районі. Люди 30 різних національностей прибули сюди з різних міст усієї Європи. Це була насправді незвичайна подія, яка об’єднала волонтерів "Ґрінпісу", членів екологічних організацій та тисячі членів місцевих громад.
Для КліматІнфо переклали та підготували Ірина Савюк і Олександр Юрчишин
http://climateinfo.org.ua/content/sim-nadikhayuchikh-istorii-gromad-yakim-ne-bai...